top of page
Tansan A.E Stoker model
Tansan A.S Stoker.jpeg

OTOMATİK YÜKLEME SİSTEMLİ KATI YAKITLI KAZANLAR

• TANSAN Alternatif Yakıtlı Stokerli kazanlar 25 mm çapa kadar büyüklüğü olan her cins kömür, pellet (sıkıştırılmış odun tozu), prina, fındık kabuğu gibi yakıtları yakabilecek şekilde dizayn edilmiştir. TANSAN Alternatif yakıtlı sıcaksu kazanları öncelikle katı yakıt ve daha sonra katı yakıt atma kapağının adaptör kapağı ile değişimi, stoker sisteminin devreden çıkarılması ve brülör ilavesi ile sıvı ve gaz yakıtla çalışmaya uygun tasarlanmştır. TANSAN alternatif yakıtlı sıcaksu kazanına brülör eklenerek günün ekonomik koşullarına uygun yakıt seçimi yapılabilir. Böylece yeni ilave yatırımlar yapmanıza gerek kalmaz. Dumansız tam bir yanma sağladığından, sistemi çok kısa zamanda rejime sokar. Çevre dostudur, verimi yüksektir, işletmesi çok kolaydır.

• Üç geçişli sistem teknolojisi su soğutmalı ve ön haznesi ve arka kapağı ile birleşerek daha az yakıt ile daha yüksek verimlilik sağlar. Üç geçişli olduğundan türbülatör gibi direnç oluşturan, temizlikte büyük sorunlar yaşatan elemanlar kullanılmamıştır. İnsan kaynaklı yakım hatalarını ortadan kaldırır. Elle yüklemenin zor olduğu yüksek kapasatiler için en iyi çözümdür.

• Geniş hacimli bunkeri sayesinde yaklaşık iki günlük yakıtı depolayarak günlük kömür doldurma zahmetinden kurtarır.

• Kazan özel iç tasarımı sayesinde yanma ve yanma sonucu oluşan gazlardan maksimum derece faydalanılarak, çevreye zararlı atık gazlar ve baca çıkış sıcaklığı en düşük değerlere indirilmiştir.

• Kazan Bunkeri devrilebilir şekilde tasarlandığından bunker temizliği rahattır. Yakma potası yüksek sıcaklığa dayanıklı özel sacdan imal edilmektedir.

• Dijital kontrol paneli sayesinde kullanımı rahattır. Dijital kumada paneli ile fan kazan suyu sıcaklığına bağlı olarak debiyi ayarlayarak üfler. Yakıt Besleme aralığı ve süresi otomatik olarak ayarlanabilir. İstenilen (ayarlanan) kazan sıcaklığına ulaşıldığında ise fan ve redüktör devre dışı kalarak kazan uyuma moduna geçer. Yakıt sıkıştı uyarı sistemi ile kullanıcıyı uyarır.

• Yanma haznesi geniş ve uzun tutulduğundan düşük kalorili katı yakıt yakma imkanı sağlar. Yakıt yüklemesi helezon aracılığı ile alttan yapıldığı için alevin sönmesi gibi olumsuzluklar ortadan kaldırılmıştır.

• Kazan gövdesinde oluşabilecek ısı kayıplarına karşı mükemmel derecede ısı yalıtımı yapılmıştır. Kapaklarda kullanılan salmastralar sayesinde tam bir sızdırmazlık sağlanmıştır. Kazan dış görünümü elektro statik boya ile boyanmış olup bulunduğu ortama estetik bir görünüm kazandırır.

• Fabrika ve işçilik hatalarına karşı 2 yıl garantilidir

Intertwined
Tansan Broşür resmi.png
Tansan KULLANMA KILAVUZU resmi.png
ENGLISH BROCHURE.png
TANSAN ENGLISH MANUAL.png
TANSAN RUSSIAN BROCHURE.png
TANSAN RUSSIAN MANUAL.png
Tansan CE
Tansan TSE.png
bottom of page